137020-2026 - Resultat
Sverige – Tjänster avseende fast egendom – Ramavtal Strategisk fastighetsrådgivning 2026
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Strategisk fastighetsrådgivning 2026
BeskrivningDenna ramavtalsupphandling avser strategisk fastighetsrådgivning och omfattar följande delområden: • Delområde 1: Fastighetsvärdering • Delområde 2: Analys och strategisk fastighetsrådgivning • Delområde 3: Fastighetstransaktioner Tjänsterna kommer att utföras inom Stockholms stad. Anbud ska omfatta samtliga tre områden.
Intern identifierareSISAB 2025/276
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Strategisk fastighetsrådgivning 2026