137024-2023 - ResultatSverige-Ludvika: Arkitekttjänster avseende byggnader
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arkitekt Husbyggnad
Referensnummer: GNU 2022/125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser arkitekttjänster husbyggnad. Konsulten ska kunna utföra samtliga normalt förekommande uppdrag inom fackområdet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Arkitekt husbyggnad - Grupp Gagnef & Säter
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71221000 Arkitekttjänster avseende byggnader, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Arkitekt husbyggnad - Grupp Borlänge & Avesta
Del nr: 2