See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL Lokalvårdstjänster - Verksamhetslokaler för Kopparstadens interna verksamhet
Beskrivning: Lokalvård på Kopparstadens huvudkontor (HK), Västermalmsvägen 26 och i Kopparstadens Bobutik, Stigaregatan 3B i Falun. Uppdraget omfattar dels regelbunden lokalvård, dels lokalvård efter avrop såsom storstädning, fönsterputs och golvvård. Lokalvårdens kvalitet kommer regelbundet att kontrolleras enligt ”SS INSTA 800-1:2018 Städkvalitet – Del 1: System för fastställande och bedömning av städkvalitet”,
Intern identifierare: Ä2024-6329
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: RAMAVTAL lokalvårdstjänster - Verksamhetslokaler för Kopparstadens interna verksamhet