137123-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Skolskjuts med skolbuss fastlandet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSkolskjuts med skolbuss fastlandet
BeskrivningVärmdö kommun inbjuder härmed till att lämna anbud avseende skolskjuts med skolbuss för elever i grundskolan.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95609:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)