137128-2018 - ResultatSverige-Linköping: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Endoskopiutrustning
Referensnummer: UC-2016-236
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Endoskopiutrustningar för undersökning av luftvägar och matsmältningsorgan.
Upphandlingen innefattar två (2) anbudsområden. Anbudsområde 1 - BronkoskopiAnbudsområde 2 - Gastroskopi/koloskopi/duodenoskopi Upphandlingen avser Endoskopiutrustningar för undersökning av luftvägar och matsmältningsorgan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33168100 Endoskop
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen