137206-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rekryteringstjänster – Rekryteringstjänster 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Rekryteringstjänster 2025
Beskrivning: Denna upphandling syftar till att tillgodose MKB Fastighets ABs (MKB) behov av Rekryteringstjänster. MKB har en HR-avdelning som arbetar konsultativt med rekrytering och kan vara i behov av olika tjänster i samband med rekrytering av chefer och medarbetare.
Intern identifierare: 2024MKB-1602
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79600000 Rekryteringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Strukturerade malldokument MKB
Beskrivning: Denna upphandling syftar till att tillgodose MKB Fastighets ABs (MKB) behov av Rekryteringstjänster. MKB har en HR-avdelning som arbetar konsultativt med rekrytering och kan vara i behov av olika tjänster i samband med rekrytering av chefer och medarbetare. Att säkerställa att en blivande chef eller medarbetare motsvarar behoven kräver ett omsorgsfullt urval och en noga genomförd rekrytering. Upphandlingen består av fem delområden. • Finans • IT • Fastighetsförvaltning • Administrativa stödfunktioner • Ingenjörer
Intern identifierare: 1598403
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Finans
Intern identifierare: 1641844
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: IT
Intern identifierare: 1641846
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Administrativa stödfunktioner
Intern identifierare: 1641917
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ingenjör
Intern identifierare: 1641916
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Fastighetsförvaltning
Intern identifierare: 1641914