137218-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende IT-teknisk förvaltning av system inom sjötrafiken
Referensnummer: TN 2018-0365
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212220 Programvaruutvecklingstjänster för Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
OBS! Upphandlingen kommer genomföras med förhandlat förfarande, se anbudsinbjudan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen