137239-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Bedömningstjänster vid rekrytering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster, Assessment Center.
Referensnummer: UH-2016-396
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter i samarbete med Norrköping-, Linköping-, Kinda-, Valdemarsvik- och Söderköpings kommuner samt Norra Staden Fastighetsutveckling i Norrköping AB och Räddningstjänsten Östra Götaland inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av konsulttjänster, Assessment Center och utvärdering enligt 360 graders feedbackinstrument.
Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget.
Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Ytterligare information om Upphandlingscenter och vår verksamhet finns på www.upphandlingscenter.se
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering, 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen