Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Elarbeten i Avloppspumpstationer m.m.
Referensnummer: 2017/KSUH 0046
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45317100 Elinstallationer för pumputrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Ramavtal för elarbeten vid planerade investerings- och underhållsåtgärder i huvudsak i kommunens VA-anläggningar såsom avloppspumpar och teknikbodar. Elarbeten kan även till mindre del förekomma i andra byggnader.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45315100 Eltekniska installationer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen