Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning och kantklippning.
Referensnummer: Ref. nr 2017-005
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90630000 Isröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjörns kommun och de kommunala bolagens behov av tjänster i samband med vinterväghållning, ex. snöröjning, halkbekämpning och sopning, samt kantklippning sommartid.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 11 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Vinterväghållning och kantklippning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen