See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Strategisk utvecklingspartner
Beskrivning: Upphandling ska säkra behovet av en långsiktig strategisk partner för att utveckla och förvalta Upphandlingsmyndighetens förvaltnings- och utvecklingsobjekt. I Uppdraget ingår att utföra: • Underhåll och applikationsförvaltning • Supportstöd, incidenthantering, felsökning och rättning av fel • Behovsbaserad vidareutveckling samt nyutveckling
Föregående meddelande: 144055-2023
Intern identifierare: UHM-2022-0258
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Teknisk utvecklingspartner
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Mall Öppen och Förenklad Upphandling_Mervärdesmod.