137288-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Sjukbäddar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IVA-sängar 2023,SLL319
Referensnummer: 23/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33192100 Sjukbäddar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar IVA-sängar med tillbehör för de upphandlande myndigheter.
Upphandlingen är uppdelad i nedanstående tre (3) produktområden.
• Delområde 1: IVA-säng med tillbehör
• Delområde 2: IVA-säng för tyngre brukare, med tillbehör
• Delområde 3: Tillbehör och reservdelar till befintlig utrustning