2. Förfarande
Förfarande
Titel: Paketboxar
Beskrivning: Uppsalahem har genomfört en pilot där vi testat olika paketleveranslösningar i våra bostadsområden och nu vill vi permanenta och skala upp detta serviceutbud för våra hyresgäster. Paketboxar kommer även vara viktigt att etablera i våra nyproducerade bostadsområden.
Intern identifierare: 23/51
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Tjänstekoncession
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60161000 Pakettransporter
Ytterligare klassificering (cpv): 30133000 Postutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000