137393-2021 - ÄndringSverige-Luleå: Kommunikationsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trådlös infrastruktur
Referensnummer: KLF 2021/232
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32570000 Kommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Trådlös infrastruktur, upphandling med två delområden.
Anbud kan antas i sin helhet eller i delar, vilket innebär att ramavtal kan tecknas med en (1) leverantör per delområde.
1. Ny WiFi-plattform; som avser succesiva avrop av hårdvara, programvara, support, installation och konsulttjänster för beställarens nya WiFi-plattform som baseras på HP/ARUBA produkter,
2. Gammal WiFi-plattform; som avser succesiva avrop av support, installation och konsulttjänster som baseras på beställarens befintliga WiFi-plattform som baseras på Fortinet produkter.