13743-2020 - ResultatSverige-VÄSTERÅS: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompressionsutrustning
Referensnummer: IN-IN19-0035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser ramavtal på kompressionsutrustning, för successiva avrop, enligt beskrivning nedan och i bifogad Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
Hjälpmedel, inklusive leverans
Tillbehör och reservdelar
Dokumentation
Utprovningstjänster, anpassningsarbeten
Support, dagtid mellan kl. 08.00 - 16.00
Service under garantitiden
Upphandlingen avser också option för 7-klövern att ansluta till aktuellt avtal om Region Västmanland fattar beslut om att utlösa optionen, exempelvis när nuvarande avtal löper ut. Optionen kan avse hela eller delar av ett avtal.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen