13744-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ultraljudsapparat – Ultraljud till mammografi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUltraljud till mammografi
BeskrivningUltraljudsutrustning till mammografi
Intern identifierareRB2025-0652
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33112200 Ultraljudsapparat
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUltraljud till mammografi