Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfaltsbeläggning
Referensnummer: 22-217-81
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44113000 Vägbyggnadsmaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattas asfaltsbeläggning till Gislaved kommun, Gnosjö kommun, AB Gislavedshus, Gisletorp Lokaler, Stiftelsen Isaberg och Gislaved Energi AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 200 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44113000 Vägbyggnadsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym på avtalet är 250 miljoner kronor