137449-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Underhåll och reparation av programvara – Support, underhåll, uppgradering, utbildning och konsulting till GLIS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSupport, underhåll, uppgradering, utbildning och konsulting till GLIS
BeskrivningSupport, underhåll, uppgradering, utbildning och konsulting till GLIS (Generellt Ledning InformationsSystem) som grundar sig på The Diver Solution / Platform.
Intern identifierareUH 2024/11
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72267000 Underhåll och reparation av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSupport, underhåll, uppgradering, utbildning och konsulting till GLIS