137450-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Annueller och/ eller blomsterlök
Referensnummer: KS-UH/2022:14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Anueller och/eller blomsterlök
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Annueller (del A)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anueller och/eller blomsterlök, ca 2 miljoner SEK, 2 år med 1-1 års förlängning
Lökar (del B)
Del nr: 2