137493-2021 - PlaneringSverige-Västerås: Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Diarie- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: 2021/0133-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212445 Programvaruutvecklingstjänster för kundhantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är en RFI (Request for information) inför den planerade annonseringen av Dokument- och ärendehanteringssystem. Vi vill ge potentiella leverantörer och andra berörda parter möjligheten att inkomma med synpunkter inför upphandlingen. Observera att denna annons inte är att betrakta som en begäran om anbud eller offert. Eventuella anbud/offerter som inkommer kommer inte att beaktas.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI (begäran av information) inför kommande upphandling av dokument- och ärendehanteringssystem.