Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsplatstjänster 2021
Referensnummer: 21RS2549
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syfte med inbjudan Genom denna inbjudan ges möjlighet att inlämna ansökan om att få delta i Region Västernorrlands upphandling av tjänster för arbetsplatsområdet (klienthantering, print, mobila enheter, delar av central klientinfrastruktur, närstödstjänster, 2:a linjens support och service management).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen