Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Underhållspersonal
Referensnummer: KSA 1-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50211100 Underhåll av flygplan
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunalförbundet Svenskt Ambulansflyg (KSA) upphandlar underhållspersonal som ska gå på schema och utföra linjeunderhåll (Line maintenance) av flygplansflottan bestående av sex flygplan av typen Pilatus PC-24.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen