137613-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam och marknadsföring – Strategisk marknadsföring
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStrategisk marknadsföring
BeskrivningDetta avtal omfattar strategisk och konceptuell kommunikationsbyrå. Syftet med avtalet är att Leverantören ska erhålla hög kreativ kvalitet samt strategisk förankring och hantverksskicklighet. Leverantören ska utföra uppdrag i nära samarbete och i samförstånd med Beställaren. Leverantören ska vara proaktiva och den som kommer med nyskapande innovativa idéer och som har koll på vad som är de senaste marknadstrenderna. Leverantören ska fungera som en resurs och stöd för Beställarnas behov.
Intern identifierareKS 2025-116
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000