2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vägsläntsslåtter och ängsslåtter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar utförande av vägsläntsslåtter och ängsslåtter som kommer resultera i ett ramavtal. Upphandlingen är uppdelad i två delar: Del 1: Vägsläntsslåtter Del 2: Slåtter av ängar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 16310000 Slåttermaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Slåtter, gräsklippning och häckklippning vid trafikvägar
Ytterligare klassificering (cpv): 77342000 Klippning av häckar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Del 1 Vägsläntsslåtter
Huvudklassificering (cpv): 77100000 Jordbrukstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Del 2 Slåtter av ängar