137672-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnadsteknisk rådgivning – Ombud i lokalfrågor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmbud i lokalfrågor
BeskrivningLuleå tekniska universitet har behov av ett ombud gentemot fastighetsägaren Akademiska hus i lokalfrågor. Uppdraget är att vara strategiskt ledningsstöd till universitetsdirektören och rektor i lokalfrågor med fokus på pågående campusomvandling och gränsdragningar i projekt.
Intern identifierareLTU-440-2024
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71312000 Byggnadsteknisk rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareOmbud i lokalfrågor