13769-2021 - ResultatSverige-Härnösand: Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Intraokulära linser
Referensnummer: 20RS3167
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33730000 Ögonvårdsprodukter och korrigerande linser
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland avser upphandla intraokulära linser.
Upphandlingsföremål
Denna upphandling omfattar köp av intraokulära linser enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33731110 Intraokulära linser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen