137690-2017 - ÄndringSverige-Kungsbacka: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård.
Referensnummer: 16/254
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av daglig städning, storstädning, golvvård, personalpool, sanering m.m. Städningen ska bidra till en god arbetsmiljö för brukarna av Kommunens lokaler och ge ett rent helhetsintryck.