Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen omfattar leveranser av kalciumnitrat CaNO3 45 % lösning för att motverka och neutralisera bildning av svavelväte i avloppsnätet samt tillhandahållandet av doseringsutrustning med tillhörande webbapplikation för övervakning och styrning.