See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Montage, demontage och flytt
Beskrivning: Upphandlingen avser montage-, demontage- och flyttjänster i laboratorielokaler, kontor samt lärande miljö. Både kemikalier, tyngre utrustning och biblioteksinredningar med känsligt material förekommer. Vissa hantverkstjänster kopplade till ovanstående tjänster ingår också i upphandlingen. KI har även för avsikt att återbruka möbler och inredning inom KI för att öka det cirkulära möbelflödet. Upphandling kan därmed innefatta hantering och administration av KIs digitala plattform/app för inventering och lagring av möbler och inredning.
Intern identifierare: 2-3948/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Deluppdrag 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Administrativa krav
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Deluppdrag 2