137759-2021 - KonkurrensutsättningSverige-ÖSTERSUND: Laboratorietjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Laboratorietjänster
Referensnummer: 581-698-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Jämtlands län upphandlar laboratorietjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen