Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Enstaka platser i bostad särskild service för vuxna 9§9 LSS.
Referensnummer: 2016-032
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att tillgodose behovet av enskilda platser i externt boende; gruppbostad samt servicebostad med särskild service enligt 9 § p. 9 LSS.
Behovets omfattning:
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85311000 Social omsorg med inkvartering, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen