137798-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Läkarvård och tillhörande tjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolläkare.
Referensnummer: 094/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling omfattar skolläkare till de kommunala gymnasieskolorna under Göteborgs stads Utbildningsförvaltning.
Upphandlingen är uppdelad i 3 delområden:
— Delområde Skånegatan,
— Delområde Lindholmen,
— Delområde Gymnasiesärskolan.
Utbildningsförvaltningen är i behov av en (1) skolläkare per delområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen