Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial
Referensnummer: STK-2021-45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30192000 Kontorsmateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser kontors- och skolmaterial till Malmö stads verksamheter. Området omfattar produkter såsom papper, skrivhäften, pennor, pärmar, plastfickor mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 22800000 Register, kontoböcker, pärmar, blanketter och övriga trycksaker av papper eller kartong, 22816000 Block, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30193000 Pärmar, mappar o. d., 30197000 Mindre kontorsartiklar, 30197643 Kopieringspapper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen