Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hämtning av producentavfall
Referensnummer: UH-2021-29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
I uppdraget ingår att tillhandahålla och tömma behållare för tidningar, förpackningar och elavfall för Svedala kommuns kommunala verksamheter samt Bostads AB Svedalahem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90510000 Avfallshantering, 90511000 Sophämtning, 90511300 Insamling av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen