Huvudsaklig CPV-kod 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
Leverantören åtar sig att till Region Värmland (regionen) leverera Förpackningsmaterial för kost i enlighet med detta avtal och de upphandlingsdokument som legat till grund för den upphandling som föregått detta avtal, samt enligt de villkor som framgår av antaget anbud.
Regionen kommer inte att i avtal kunna garantera viss volym. Antagen leverantör är skyldig att leverera det verkliga behovet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39222000 Produkter för catering, 39222100 Engångsartiklar för catering, 44618000 Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen