137832-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Processledning Hjällbo
Referensnummer: FAB2018-0004
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79421000 Projektledning, förutom bygg – och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltnings AB Framtiden har behov av en processledningsfunktion för att driva ett samarbete mellan olika parter i ett projekt för utveckling av Hjällbo.
Uppdraget är nämnda processledningsfunktion som ska bestå av två personer i enlighet med bifogade handlingar.
Plats: Hjällbo, Norra Göteborg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen