See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter VA ledningsnät - Projektering
Beskrivning: Ramavtal för tekniska konsulter för projektering av VA-ledningsnät
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71322200 Konstruktion av rörledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001