2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tilläggsupphandling Dental förbrukning
Beskrivning: Upphandlingens syfte är att Folktandvården ska ingå ett Ramavtal där Leverantören efter Avrop ska tillhandahålla och leverera vad som omfattas av upphandlingsdokumenten avseende dental förbrukning till de avropande klinikerna inom Folktandvården Stockholms län AB. Upphandlingen omfattar dentala förbrukningsartiklar. Närmare information om Upphandlingens omfattning i detalj framgår av de samlade Upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127076:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar