Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Upphandlande myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, Markentreprenader 2020
Referensnummer: 2019-00029
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45236000 Markanläggning
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal avser markarbeten i form av underhållsarbeten och mindre entreprenader vid samtliga av B förvaltade fastigheter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112000 Grävning och schaktning, 45112300 Utfyllnad och annat landåtervinningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen