Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Weather Monitor with Ballistic Calculator System
Referensnummer: 22FMV6663
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03300000 Jordbruks-, jakt- och fiskeprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
A handheld instrument for exterior ballistics calculations
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03300000 Jordbruks-, jakt- och fiskeprodukter, 38127000 Väderstationer, 38300000 Mätutrustning, 38931000 Temperatur- och luftfuktighetsmätare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen