137951-2018 - ResultatSverige-Umeå: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyrbilar
Referensnummer: VLL 2307-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar korttidshyra av fordon i nedan fyra storleksklasser. Landstinget har behov av att.
Hyra fordon i upp till sex (6) timmar, per dygn alternativt hyrestid längre än en (1) vecka efter.
Överenskommelse.
— Liten bil.
— Mellan bil.
— Stor bil.
— Minibuss.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen