137959-2026 - Resultat
Sverige – Transportutrustning och transporthjälpmedel – Transportbilar ramavtal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransportbilar ramavtal
BeskrivningUpphandling av Ramavtal Transportfordon för Centraliserad fordonshantering som hanterar fordonen för kommunerna Stenungsund, Tjörn och Kungälv
Intern identifierare2025-994
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34114000 Specialfordon, 34114400 Minibussar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34131000 Pickupper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000