13799-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Ramavtal konsultstöd inom Lokalförsörjning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal konsultstöd inom Lokalförsörjning
BeskrivningUpphandlingsföremålet avser konsultstöd inom området lokalförsörjning med kompetenser inom områdena lokalplanering, projektledning, fastighetsutveckling och fastighetsteknik samt fastighetsadministration som stödjer och utvecklar Arbetsförmedlingens strategiska lokalförsörjning
Intern identifierareAf-2023/0099 1624
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71200000 Arkitekttjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 79990000 Diverse företagstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningKonsultstöd inom området lokalförsörjning med kompetenser inom områdena lokalplanering, projektledning, fastighetsutveckling och fastighetsteknik samt fastighetsadministration som stödjer och utvecklar Arbetsförmedlingens strategiska lokalförsörjning.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKrav på leverantören