13802-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Falun: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Neuropsykiatriska utredningar för barn, ungdom och vuxna.
Referensnummer: LD16/04208
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Neuropsykiatriska utredningar för barn, ungdom och vuxna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79624000 Förmedling av vårdpersonal, 79625000 Förmedling av läkare, 85100000 Hälsovårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Neuropsykiatriska utredningar.