Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distribution inkontinensprodukter
Referensnummer: U-139-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85142400 Hemleverans av inkontinensprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar lagerhållning och distribution av inkontinensprodukter till samtliga kommuner i Kalmars län. I den efterfrågade uppdraget ska följande ingå: inköp från beställarens produktavtal, lagerhållning, tillhandahållande av webbaserad förskrivningsportal (Webbutik), orderhantering, kundtjänst, hantering av dispensprodukter och reklamationer, leverans av produkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48445000 Programvara för kundhantering, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63120000 Lagring och magasinering, 63121000 Lagring och hämtning, 72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen