Exploateringskontoret, Stockholms stad, avser att upphandla en(1) entreprenör för att utföra entreprenaden: Infrastruktur, anläggning av gator och GC-vägar, upprustning av Enbackens park, ledningsarbeten (VA, Fjärrvärme, El, gas etc), sprängning, finplanering.
Entreprenadstart: 1 april 2019
Dag för slutbesiktning: 1 nov 2020
Upphandlingsform
Detta är en öppen upphandling enligt lag SFS 2016:1145 om offentlig upp- handling.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112711 Utformning av parker, 45232140 Byggnadsarbeten: fjärrvärmehuvudledningar, 45233162 Anläggningsarbeten för cykelvägar, 45233330 Grundläggning av gator, 45236250 Markanläggning för parker, 45315100 Eltekniska installationer, 45332200 VA-arbeten, 77313000 Parkskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen