See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: TV-inspektion VA
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successivt avrop av tjänster inom TV-inspektioner av VA ledningar (inkluderat rotskärning, slamsugning, filma och spola VA- ledningar proaktivt, och underhållsspolningar samt vid försäkringsärende och avloppsstopp.
Intern identifierare: TN 2023/0358
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90400000 Avloppshantering, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90490000 Besiktning av avlopp och konsulttjänster för avloppshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: AF - Administrativa föreskrifter
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för successivt avrop av tjänster inom TV-inspektioner av VA ledningar (inkluderat rotskärning, slamsugning, filma och spola VA- ledningar proaktivt, och underhållsspolningar samt vid försäkringsärende och avloppsstopp
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsformulär