138101-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Avfallstransporter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAvfallstransporter
BeskrivningUpphandlingen avser Avfallstransporter till och från Östra Göinge Renhållings ABs anläggning i Kattarp, samt uthyrning av lastväxlarflak och containers.
Intern identifierare2024-001
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareAvfallstransporter