138125-2018 - ÄndringSverige-Malmö: Markskötsel
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MKB Fastighets AB - Markskötsel entreprenadområde 1 4 bostadsområden i Malmö
Referensnummer: 18/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
MKB har för avsikt att teckna avtal med 1 (en) leverantörer per entreprenadområde gällande löpande skötsel av utemiljön samt vid enskilda avrop utföra enstaka tjänster till fasta priser. Denna upphandling omfattar Entreprenadområde 1, bostadsområde Annelund, Möllevången, Seved och Sorgenfri i Malmö.