138135-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datautbildning – Utbildning - Webbutvecklare .NET, Campus Värnamo
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbildning - Webbutvecklare .NET, Campus Värnamo
BeskrivningAvtalet handlar om att leverera utbildningstjänster enligt tillhörande förfrågningsunderlag åt Campus Värnamo på distans och på plats i Värnamo eller enligt överenskommelse. Avtalet omfattar leveranser av kurser inom utbildningen Webbutvecklare .NET som är en yrkeshögskoleutbildning över två (2) år vilket motsvarar 400 yrkeshögskolepoäng (Yhp). 1 veckas heltidsstudier omfattar 5 Yhp. Huvudman för utbildningen är Jönköping University, Tekniska Högskolan. Utbildningen genomförs på distans med några fysiska träffar på Campus Värnamo enligt fastställt schema.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80533100 Datautbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelWebbapplikation MVP, 50 YHP
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109469:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72212930 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning och underhållning, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning, 80521000 Utbildningsprogram, 80530000 Yrkesutbildning
Optioner
Beskrivning av alternativen1 utbildningsomgång
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelObjektorienterad programmering med C#, Dynmaiska webbsystem 1 & 2, 75 YHP
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109469:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAffärsmannaskap för IT & Affärsutveckling för IT, 50 YHP
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109469:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelKlientprogrammering & Webbapplikationer med realtidskommunikation, 100 Yhp
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:109469:Lot:4